Kupujący ruszyli do ofensywy

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 05-10-2004, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym zakończyła się niemal kapitulacją sprzedających. Popyt z determinacją ciągnął rynek do góry przez całą sesję. Wygląda na to, że niedawna korekta spadkowa odeszła w niepamięć. W tym roku kontrakty były wyżej jedynie w kwietniu (około 1880 pkt) i wyrównania tych poziomów można oczekiwać w najbliższym czasie.

Notowania rozpoczęły się znacznym wzrostem na 1835 pkt. Bardzo dobry początek przyniósł pokonanie oporów kolejno 1817 pkt i 1830 pkt. Pomimo wysokiego otwarcia, kupujący nie tylko utrzymali zdobyte poziomy, ale ceny dalej rosły. Większe kłopoty pojawiły się przy barierze znajdującej się na 1844 pkt. Zaowocowało to dłuższą stabilizacją. Popołudniowa część sesji ponownie przyniosła atak kupujących. Liczba otwartych pozycji sięgnęła niemal 25,5 tys. Dodatnia baza wzrosła do 15 pkt. Grudniowa seria przebiła wspomniany opór i wspięła się do maksimum na 1861 pkt. Końcówka przyniosła utrzymanie zdobytych poziomów i zamknięcie na 1859 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kupujący ruszyli do ofensywy