Kupujący w Europie nie oddają inicjatywy

Marek Druś
11-09-2009, 00:00

Akcje europejskich spółek zdrożały w czwartek po raz szósty z kolei. To najdłuższa seria wzrostów od 23 lipca, kiedy DJ Stoxx 600 zaliczył dziewięć zwyżek. Indeks największych europejskich spółek zakończył dzień najwyżej w tym roku, w którym zyskał już 22 proc. Od tegorocznego minimum jego wartość wzrosła o 53 proc. DJ Stoxx 600 jest obecnie najwyżej od października 2008 r.

Z 18 indeksów branżowych rosło 11. Najmocniej szły w górę ceny akcji spółek technologicznych i ubezpieczeniowych. Najsłabiej wypadły spółki handlu detalicznego. Mocno taniały papiery brytyjskiego Home Retail Group, który obniżył prognozę marż sieci sklepów Homebase po raz drugi w ostatnich trzech miesiącach. Rósł za to ASML. Holenderski producent maszyn stosowanych w fabrykach chipów podwyższył prognozę sprzedaży. W USA największym popytem cieszyły się akcje spółek technologicznych. Texas Instruments, amerykański producent półprzewodników, podwyższył prognozę sprzedaży i zysków. Mocno drożały Yahoo, Dell, Corning i Cisco Systems.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kupujący w Europie nie oddają inicjatywy