Kupujący walczą o zyski

Sebastian Gawłowski
02-03-2005, 00:00

Początek marca na rynku terminowym przyniósł zwyżkę i próbę powrotu wartości marcowej serii futures na WIG20 ponad 2100 pkt. Wczoraj baza w trakcie sesji przeszła na wyraźne plusy, czego dawno już nie widziano. Gracze liczą, że realizacja zysków po lutowych rekordach będzie tylko chwilowa. Kluczowe wsparcie, którego przełamanie będzie zdecydowanym sygnałem sprzedaży znajduje się przy 2020 pkt. Teraz jednak wszyscy wypatrują nowych szczytów. Ten optymizm nakazuje dużą ostrożność.

Notowania marcowej serii futures na WIG20 rozpoczęły się lekkim spadkiem do 2079 pkt. Poranna część sesji przebiegła pod znakiem przewagi sprzedających. Kontrakty osunęły się do 2057 pkt, w międzyczasie zakrywając lukę hossy z piątkowej sesji ze wsparciem na 2068 pkt. Jednak w odróżnieniu od poprzedniego dnia, tym razem kupujący zareagowali zdecydowanie. Popołudniowa część sesji przyniosła zdecydowane wzrosty. Podaż postawiła opór dopiero w okolicy 2090 pkt. Jednak kupujący zdołali doprowadzić do wyznaczenia dziennego maksimum na poziomie 2109 pkt, jednak na zamknięciu wartość marcowej serii futures na WIG20 zjechała do 2097 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kupujący walczą o zyski