Kupujący zyskują punkty

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 18-03-2004, 00:00

Dzięki ostatnim zwyżkom posiadacze długich pozycji odetchnęli z ulgą. Kontrakty na WIG20 na dobre oddaliły się od wsparć. Optymiści nadal jednak nie mogą czuć się komfortowo. Czeka ich trudne zadanie sforsowania oporów, które blokują dalsze zwyżki. O powrocie hossy będzie można mówić po zamknięciu powyżej 1790 pkt. Na najbliższych sesjach raczej nie dojdzie do rozstrzygnięć. Gracze skupiają się na przechodzeniu na nową serię. Prawdopodobnie już dziś obroty na serii czerwcowej będą wyższe niż na marcowej, która wygasa w piątek.

Notowania rozpoczęły się zwyżką do 1757 pkt. Na fali wzrostu optymizmu futures doszły do 1766 pkt jeszcze przed otwarciem rynku kasowego. Słaby start indeksu przestraszył trochę graczy i doprowadził do zniwelowania zysków. Marcowa seria znalazła wsparcie na 1753 pkt i stąd podjęła kolejną próbę wzrostu. Duża w tym zasługa poprawy koniunktury na Zachodzie. Kontrakty wróciły do maksimum i z marszu zaatakowały opór przy 1772 pkt. Podaż jednak nie pozwoliła na zbyt wiele. Mimo to zamknięcie na poziomie 1765 pkt zapowiada próby sforsowania oporu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kupujący zyskują punkty