Kuriozalne wezwanie do wykupu obligacji Polnordu

WST, ESPI
28-07-2016, 19:05

Jeden z byłych członków organu Polnord zażądał wcześniejszego wykupu obligacji wyemitowanych przez spółkę. W grę wchodzi 101 sztuk obligacji serii M1 o łącznej wartości nominalnej 10,1 tys. zł.

Skierowane do giełdowego emitenta pismo zawiera wezwanie do wykupu w/w obligacji wraz z odsetkami z powołaniem się na naruszenie warunków emisji obligacji polegające na rozporządzenie przez spółkę mieniem na warunkach innych niż rynkowe.

Zdaniem władz Polnordu, nie zaistniały podstawy do zgłoszenia przedterminowego wykupu obligacji na które powołuje się autor pisma, zaś intencja i cel autora nie zasługuje na ochronę prawną.

Emisja obligacji serii M1 miała miejsce w czerwcu 2015 r. Polnord przydzielił 734 inwestorom 500 tys. sztuk obligacji i pozyskał z ich sprzedaży 50 mln zł. Obligacje były obejmowane po cenie emisyjnej równej ich wartości nominalnej tj. po 100,00 zł każda. Dzień wykupu obligacji przypada na 30.06.2018 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kuriozalne wezwanie do wykupu obligacji Polnordu