Kurort zakazuje chodzenia w butach narciarskich po 20:00

opublikowano: 23-11-2016, 18:04

Burmistrz Ischgl zakazał chodzenia po mieście w butach narciarskich między 20:00 a 6:00. Nie można także nosić innego sprzętu narciarskiego.

Władze kurotu narciarskiego w Austrii grożą tym, którzy nie podporządkują się zakazowi grzywną od 25 EUR do nawet 2 tys. EUR. Na karę narażają się nie tylko osoby chodzące w butach narciarskich, ale również noszące sprzęt narciarski na obszarze centrum Ischgl we wskazanych wcześniej godzinach.

Zobacz więcej

youtube.com

Burmistrz Werner Kurz tłumaczy, że chodzenie w butach narciarskich może być niebezpieczne poza stokami, szczególnie na wąskich, zatłoczonych w sezonie uliczkach Ischgl. Twierdzi, że było wiele wypadków niebezpiecznych upadków spowodowanych przez osoby chodzące w butach narciarskich, a także obrażeń spowodowanych przez beztrosko noszony na ramieniu „jak broń” sprzęt narciarski. Kurz wskazuje także, że chodzenie w butach narciarskich powoduje hałas.

Zakaz będzie obowiązywał od 20 listopada do 5 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.au

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu