Kurs Arctic Paper odbił od dna

KZ
21-08-2013, 00:00

Notowania Arctic Paper, producenta papieru, kontrolowanego przez skandynawski Trebruk, rosły wczoraj w dwucyfrowym tempie, odbijając z historycznego dołka.

Towarzyszyły temu obroty wyższe od przeciętnych. Według Macieja Marcinowskiego, analityka DM BZ WBK, zła passa może się odwracać, bo z trzech kluczowych dla spółki czynników — cen celulozy, kursu EUR/USD i cen papieru — dwa pierwsze zaczynają być dla firmy sprzyjające. Specjalista DM BZ WBK radzi kupować akcje i wycenia je na 5 zł. To ponad 55 proc. więcej od kursu na GPW. Nie brakuje jednak negatywnych zaleceń — Maciej Wewiórski z DM IDMSA kilka tygodni temu zmienił rekomendację z „kupuj” do „sprzedaj”, a cenę docelową ściął z 9,2 do 2,9 zł. Od tegorocznego szczytu w marcu do dołka sprzed kilku dni kurs Arctic Paper osunął się o 60 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs Arctic Paper odbił od dna