Kurs bicoina powyżej 54 tys. USD, kapitalizacja przekroczyła 1 bln USD

opublikowano: 19-02-2021, 17:55

Wzrost kursu najpopularniejszej kryptowaluty do rekordowego poziomu w piątek spowodował, że jej kapitalizacja przekroczyła po raz pierwszy 1 bln USD.

Od początku roku kapitalizacja bitcoina wzrosła o ponad 415 mld USD. W piątek kurs kryptowaluty doszedł do rekordowych 54827 USD. Obecnie rośnie o 5,6 proc. do 54808,08 USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Shane Oliver, szef strategii inwestycyjnej w AMP Capital Investors uważa, że przyspieszenie tempa wzrostu notowań bitcoina wynika w ostatnim czasie z obawy nie zdążenia z kupnem przed dalszym wzrostem ceny.

- W czasach taniego pieniądza to przybiera na sile i jest tym, co napędza obecnie zainteresowanie bitcoinem – powiedział.

W ostatnim czasie na popyt na kryptowalutę mogły wpłynąć doniesienia o zainwestowaniu w nią olbrzymich pieniędzy przez Teslę i MicroStrategy.

- Jeśli fundamenty spółek staną się mocniej powiązane ze zmianami kursu bitcoina, bo nagle postanowiły zostać na boku spekulantami, znajdziemy się w bańce spekulacyjnej zanim ktokolwiek się zorientuje – powiedział Craig Erlam, analityk Oanda Europe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane