Kurs bitcoina skorelowany z wyszukaniami w Google

opublikowano: 19-09-2017, 12:12
aktualizacja: 19-09-2017, 12:14

Notowania bitcoina mają 91 proc. dodatniej korelacji z ilością wyszukań słów związanych z kryptowalutą w wyszukiwarce Google, informuje brytyjski Business Insider powołując się na badanie przeprowadzone przez agencję SEMrush.

W badaniu uwzględniono bazę 120 mln wyszukań słów związanych z bitcoinem. Wykazało ono, że cena kryptowaluty w dolarach zmieniała się w zależności od zmiany liczby wyszukań takich słów i zwrotów, jak "Bitcoin", "Bitcoin price" i "Bitcoin value".

Zobacz więcej

Bitcoin, monety

Bloomberg

SEMrush wskazał, że liczba wyszukań słów i zwrotów związanych z bitcoinem wzrosła od kwietnia tego roku o 450 proc. Tyle samo wzrósł kurs bitcoina od początku kwietnia do 1 września, kiedy osiągnął tegoroczne maksimum (według CoinDesk), dochodząc do 4950 USD.

Business Insider zwraca uwagę, że choć badanie wskazało na korelację ceny bitcoina i liczby wyszukań, to nie określono w nim, czy wyszukania rosną przed wzrostem kursu wirtualnego pieniądza, czy po nim, co byłoby niezwykle pomocną wskazówką inwestycyjną.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, uk.finance.yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu