Kurs Black Point wzrósł na otwarciu w debiucie na NewConnect o 23,33 proc.

PAP
14-05-2010, 11:44

Kurs akcji spółki Black Point, producenta alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek, wzrósł na otwarciu w  pierwszym dniu notowań na NewConnect o 23,33 proc. do 5,55 zł.

Black Point zajmuje się produkcją i sprzedażą atramentów i tonerów do urządzeń drukujących. Oferta spółki obejmuje także taśmy do drukarek igłowych, zestawy do samodzielnego napełniania tuszy, rolki do faksów i papiery fotograficzne.

W marcu 2010 r. w transakcji niepublicznej został sprzedany pakiet mniejszościowy akcji Black Point o wartości 9 mln zł, które trafiły do kilkudziesięciu inwestorów indywidualnych, trzech instytucjonalnych, w tym jednego TFI.

Plany spółki zakładają umocnienie pozycji wiodącego producenta i dystrybutora alternatywnych materiałów do druku w Polsce, a także rozwój sprzedaży na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, takich jak Czechy, Słowacja, Węgry i Litwa.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs Black Point wzrósł na otwarciu w debiucie na NewConnect o 23,33 proc.