Kurs BSkyB zaczyna odrabiać straty

Marek Druś
opublikowano: 06-08-2004, 00:00

Kurs British Sky Broadcasting (BSkyB) odrobił część strat ze środowej sesji. Inwestorzy kupowali mocno przecenione akcje spółki, wierząc w jej zapowiedzi poprawy wyników dzięki planowanym znacznym inwestycjom.

W środę BSkyB rozczarował, informując o 49 proc. spadku kwartalnego zysku. Powodem miało być pojawienie się w konkurencyjnych stacjach BBC i ITV atrakcyjnych transmisji z turnieju tenisowego w Wimbledonie i piłkarskiego Euro2004. Płatna brytyjska telewizja, która wchodzi w skład imperium medialnego Ruperta Murdocha, najbardziej jednak rozczarowała, ostrzegając, że jej wydatki inwestycyjne, których wartość wyniesie blisko 820 mln USD, mogą odbić się na zyskach. Rozczarowani inwestorzy pozbywali się akcji spółki, w wyniku czego jej kapitalizacja spadła o niemal jedną piątą.

W czwartek na rynku dominowali już jednak optymiści, którzy wierzą, że plany BSkyB mogą się powieść. Spółka zapowiada, że do końca 2005 roku chce mieć 8 mln abonentów, a średni dochód z każdego wyniesie 400 GBP. W 2010 roku ma ich być 10 mln, czyli 2,6 mln więcej niż obecnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs BSkyB zaczyna odrabiać straty