Kurs dolara spada w stosunku do jena i franka szwajcarskiego

opublikowano: 29-12-2022, 17:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs dolara osłabia się w czwartek po wzroście w poprzedniej sesji, a inwestorzy niepokoją się pod koniec roku, ponieważ początkowy optymizm co do ponownego otwarcia Chin wygasł – podaje agencja Reutersa.

NikolayFrolochkin/Pixabay

Po osiągnięciu tygodniowego maksimum w stosunku do jena w środę, kiedy kurs dolara osiągnął poziom 134,40, w czwartek notowania dolara osiągnęły sesyjne minimum w stosunku do jena. Kurs dolara ostatnio spadł o 1,050 proc. w stosunku do jena do 133,065.

Notowania dolara spadły również w stosunku do franka szwajcarskiego do zaledwie 0,9208, najniższego poziomu od 31 marca. Ostatni raz spadły o 0,57 proc. do 0,923.

Kurs euro zyskał na wartości, zwyżkując o 0,3 proc. do 1,064 USD po spadku o 0,27 proc. w środę.

Inwestorzy porównują wpływ szybkiego złagodzenia przez Chiny surowych zasad dotyczących wirusa COVID-19 z gwałtownym wzrostem liczby nowych infekcji.

Po zniesieniu przez Chiny zasady kwarantanny dla podróżnych przyjeżdżających od 8 stycznia, Stany Zjednoczone, Japonia, Indie i inne kraje oświadczyły, że będą wymagać testów na wirusa COVID-19 dla podróżnych z Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane