Kurs Elektrimu nadal idzie w górę

Reuters
opublikowano: 31-03-2006, 00:00

Akcje Elektrimu zdrożały wczoraj o prawie 32 proc. przy ogromnych obrotach (ponad 120 mln zł). Inwestorzy skupowali papiery spółki w nadziei, że jej długoletnia walka o kontrolę nad udziałami w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) zbliża się do końca.

Przed europejskimi i polskimi sądami trwa walka Vivendi, Deutsche Telekom i Elektrimu, akcjonariuszy PTC, o kontrolę nad operatorem komórkowym. W środę sąd apelacyjny rozstrzygnął spór pomiędzy Elektrimem i Deutsche Telekom (DT), a francuskim Vivendi, które kontroluje spółkę Elektrim Telekomunikacja (ET) dotyczący udziałów w operatorze sieci komórkowej Ery GSM. Sąd wydał prawomocny wyrok, w którym uznał za skuteczne na terenie Polski postanowienie wiedeńskiego arbitrażu. Sąd arbitrażowy w grudniu orzekł, że sprzedaż przez Elektrim 48 proc. udziałów w PTC francuskiemu Vivendi w 1999 r. była bezskuteczna. Vivendi może zgłosić wniosek o kasację do sądu najwyższego.

Akcje Elektrimu zyskaly już od początku roku blisko 160 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu