Kurs EUR/GBP w spadkowym kanale

Kamil Jaros, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 02-12-2016, 15:36

Para AUD/CAD od roku porusza się w zakresie szerokiego kanału o lekkim nachyleniu wzrostowym.

W listopadzie doszło do odbicia od górnego ograniczenia i szybkiego spadku tego crosa. Rynek zatrzymał się okolicy połowy rozpiętości wspomnianego kanału, co może skutkować próbą odbicia. Szczególnie że ta okolica to jednocześnie sąsiedztwo linii wzrostowej wewnętrznego kanału wzrostowego. Nie wygląda na to, by faza spadków miała się już zakończyć. Zatem okolica 0,9800 będzie ogrywała rolę wsparcia, ale po korektę (powrót do okolicy 1,0200 rynek raczej zejdzie w pobliże dolnego ograniczenia szerokiego kanału. Im później ten spadek nastąpi, tym skala tego ruchu będzie mniejsza. Aktualnie linia wsparcia przebiega w okolicy 0,9500.

EUR/GBP

Para EUR/GBP przebywa w spadkowym kanale już od prawie miesiąca. Niedawno doszło do odbicia od linii górnego ograniczenia, co skutkowało spadkiem do ograniczenia dolnego. Spadek ten dokonał się w ramach mniejszego, bardziej stromego kanału (linie zielone), z którego teraz jest szansa na wyjście górą. Pokonanie poziomu 0,8490 byłoby sygnałem takiego wyjścia. Sygnał byłby potwierdzony również jednoczesnym przejściem przez ostatni lokalny szczyt. Wyjście górą z kanału zielonego umożliwiłoby próbę wyjścia górą z kanału kreślonego w listopadzie (pokonanie okolicy 0,8575). Wtedy można byłoby walczyć o wyższe poziomy. Na razie jednak trend pozostaje spadkowy, a tym samym spadek pod ostatni dołek usankcjonowałby przyspieszenie spadku w ramach kanału zielonego.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Jaros, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy