Kurs EUR/USD zmaga się z oporem na 1,31

DM BOŚ (BOSSA FX)
opublikowano: 29-07-2010, 16:24

Za nami kolejna dobra sesja dla złotego (poza CHF/PLN, który idzie w górę za sprawą umocnienia się franka na rynkach światowych). Po południu euro jest warte niecałe 3,99 zł, a dolar 3,0450 zł. Naszej walucie nadal sprzyjają dobre nastroje na giełdach.

Inwestorzy zaczynają też śledzić pojawiającą się dyskusję na temat podwyżki stawki VAT, co zasygnalizował dzisiaj szef klubu Platformy Obywatelskiej. Nie chodzi w tym miejscu o ocenę, czy jest to słuszne, czy nie, ale o polityczną gotowość PO do podejmowania niepopularnych decyzji. W tym miejscu można się zastanowić, czy dla zmniejszenia deficytu budżetowego nie lepiej jest zająć się tzw. odsztywnieniem części wydatków, a także reformą systemu emerytalno-rentowego.

Opublikowane dzisiaj o godz. 14:30 dane z amerykańskiego rynku pracy wsparły rynki akcji – cotygodniowe bezrobocie wyniosło 457 tys. wobec oczekiwanych 459 tys. Wcześniej, Komisja Europejska podała, że sporządzany przezeń wskaźnik nastrojów gospodarczych przyspieszył w lipcu do 101,3 pkt. z 99 pkt. po rewizji w czerwcu. To dobra informacja dla zwolenników euro.

EUR/USD: Euro stopniowo wspina się w górę w relacji do dolara, mimo gorszych relacji na EUR/CHF. Z psychologicznego punktu widzenia poziom 1,3100 jest dość istotny, ale kluczowe mogą okazać się okolice 1,3122, gdzie przebiega 38,2 proc. zniesienia całej fali spadkowej z tego roku. Rośnie prawdopodobieństwo, iż w tych okolicach zostanie zainicjonowana nieco poważniejsza korekta, która sprowadzi w kolejnych dniach notowania poniżej 1,3050 i 1,3000.

Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM BOŚ (BOSSA FX)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Kurs EUR/USD zmaga się z oporem na 1,31