Kurs euro może spaść do poziomu 3,90 zł

Mariusz Potaczała
opublikowano: 29-01-2007, 00:00

Miniony tydzień inwestorzy zapamiętają na długo. Złoty w czwartek wieczorem wyraźnie stracił. Kurs euro testował 3,9550 zł, a dolara poszedł w górę do 3,06 zł, kończąc tydzień w okolicy 3,04 zł. To skutek odwrotu inwestorów od rynków wschodzących. Dodatkowym czynnikiem skłaniający inwestorów do realizacji zysków jest zakończenie cyklu zacieśniania polityki monetarnej w Europie Środkowej (oprócz Polski). Najbliższe dni mogą przynieść uspokojenie nastrojów i powrót EUR/PLN w okolice 3,90. Ale to zależy od nastrojów na innych rynkach wschodzących.

Rynek będzie oczekiwał na publikację danych o PKB z IV kwartału 2006 r. Prognozowany wzrost powyżej 6 proc. powinien częściowo poprawić humoru inwestorom. Rada Polityki Pieniężnej pozostawi stopy procentowe bez zmian. Ważniejsza dla inwestorów będzie sytuacja na rynku euro i dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane