Kurs FAM przed wybiciem

RK
opublikowano: 09-10-2006, 00:00

Po skorygowaniu ceny akcji FAM o wartość prawa poboru kurs spółki znalazł się w fazie konsolidacji. Potwierdziła to kilkumiesięczna jego oscylacja w przedziale 8- -8,90 zł. W połowie września na akcjogramie pojawiły się pierwsze symptomy możliwego wybicia w górę: podwójne dno na wykresie oscylatora RSI14 oraz wzrost obrotów. Zasięg wybicia ocenić należy jako znaczny, ponieważ na jednej sesji wyniósł ponad 30 proc. Dlatego nie dziwi korekta i realizacja zysków w kolejnych dniach.

Wydarzenia na sesji piątkowej wskazują, że po raz kolejny bliższy spełnienia jest scenariusz pozytywny, czyli kontynuacja wzrostów po utworzeniu formacji zbliżonej wyglądem do chorągiewki. W razie pozytywnego rozwoju sytuacji technicznej doszłoby do częściowego lub pełnego zniwelowania luki po skorygowaniu ceny na początku lipca. Siłę strony popytowej hamuje jednak na razie ograniczenie w postaci lokalnego maksimum (13 zł). Z tego względu należy się liczyć z powrotem kursu do zaznaczonej linii obrony. Dopiero kolejne sesje przyniosą wyjaśnienie dalszej tendencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu