Kurs Gazpromu najwyżej od dekady, bo rynek liczy na zmiany we władzach

opublikowano: 03-06-2019, 16:12

Spekulacje o możliwości zmian we władzach największego na świecie eksportera gazu wywołały dwucyfrowy wzrost notowań akcji Gazpromu.

W poniedziałek kurs Gazpromu rósł na giełdzie w Moskwie nawet o 17 proc. do 251,65 rubli i był najwyższy od sierpnia 2008 roku.

- Spekulacje rynku na temat przetasowań we władzach i zatrudnieniu nowych ludzi w Gazpromie powodują obecnie zmiany jego kursu – potwierdził Andriej Poliszczuk, analityk Raiffeisenbanku. - Rynek ma nadzieję, że nowi ludzie zwiększą efektywność spółki – dodał.

Akcje Gazpromu drożały wcześniej  po tym jak w ubiegłym tygodniu spółka uległa wezwaniom inwestorów, ale przede wszystkim rządu Rosji, by zwiększyła zwrot dla akcjonariuszy. Ogłoszono, że będzie przeznaczać do 50 proc. zysku na ten cel „w średnim terminie”.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy