Kurs GTC odrabia straty

Robert Kurowski
opublikowano: 21-03-2005, 00:00

Mimo udanej pierwszej połowy ubiegłego roku, akcje GTC zakończyły go na poziomie bliskim debiutu. Oznacza to, że kurs poruszał się przez ostatnie kilka miesięcy w przeciwnym do reszty rynku kierunku.

Dopiero początek 2005 r., po podaniu przez spółkę satysfakcjonujących wyników finansowych za czwarty kwartał oraz planów ekspansji poza granicami kraju, przyniósł przerwanie trendu spadkowego. Od kilku tygodni kurs stabilizuje się poniżej oporu na poziomie 110 zł.

Należy się spodziewać, że strefa oporu 110-115 zł może hamować wzrost, tym bardziej że zaczynają zniżkować oscylatory. Jest to pierwszy sygnał wskazujący na to, że kurs pod wpływem ogólnego pogorszenia koniunktury na warszawskim rynku giełdowym może cofnąć się do linii krótkoterminowego trendu wzrostowego, tj. wsparcia na pułapie 102-105 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs GTC odrabia straty