Kurs IDM odbił po spadkach

KZ
opublikowano: 17-04-2008, 00:00

Broker ma zaskoczyć wynikami. Inwestorzy odetchnęli: po raz pierwszy od dziesięciu sesji kurs poszedł w górę.

Broker ma zaskoczyć wynikami. Inwestorzy odetchnęli: po raz pierwszy od dziesięciu sesji kurs poszedł w górę.

Przez ostatnie dwa tygodnie cena akcji Domu Maklerskiego IDM spadła o 18 proc. Wczoraj na początku sesji kurs osuwał się o kolejne 8,8 proc., ale optymistyczne wypowiedzi Grzegorza Leszczyńskiego, prezesa spółki, dały impuls do szybkiego odrabiania strat. Na zamknięciu notowania wzrosły o 5,6 proc.

Prezes brokera zapowiedział w TVN CNBC Biznes niespodziankę dla akcjonariuszy. Ma ona dotyczyć wyników pierwszego kwartału.

— Rezultaty będą bardzo dobre. Jestem z nich zadowolony i myślę, że inwestorzy też będą zadowoleni, jak je zobaczą. W porównaniu z oczekiwaniami rynku pozytywnie zaskoczymy — powiedział Grzegorz Leszczyński.

Prezes nie wyjaśnił, jakie jego zdaniem są oczekiwania rynku. Żadne z biur maklerskich nie monitoruje spółki i nie sporządza dla niej prognoz. Prawdopodobnie więc Grzegorz Leszczyńki miał na myśli obawy graczy o wyniki spółki, które znajdują odzwierciedlenie w słabnącym kursie akcji.

Prezes z optymizmem patrzy jednak w przyszłość.

— Minimum na ten rok to powtórka wyników ubiegłorocznych. Wierzę jednak, że znacząco je poprawimy — poinformował Grzegorz Leszczyński.

W 2007 r. spółka wypracowała 143,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Pierwszy kwartał 2007 r. IDM zakończyła czystym zarobkiem wysokości 28,2 mln zł.

W tym roku broker planuje wprowadzić na warszawski parkiet 10 spółek — mniej więcej tyle, ile w ubiegłym roku. Priorytetem jest jednak planowana własna emisja akcji. Broker chce z niej uzyskać 120 mln zł.

— Mamy różne cele inwestycyjne. Najważniejszy to uruchomienie banku. Mamy już podstawową kadrę, która przygotowuje wniosek o licencję do Komisji Nadzoru Finansowego — powiedział Grzegorz Leszczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu