Kurs Karenu poszedł mocno w dół

KZ, KPR
opublikowano: 26-06-2007, 00:00

Notowania Karenu Notebook spadły wczoraj na rynku MTS-CeTO o 30 proc. To efekt wyceny opublikowanej w „PB”.

Notowania Karenu Notebook spadły wczoraj na rynku MTS-CeTO o 30 proc. To efekt wyceny opublikowanej w „PB”.

W piątek za walory dystrybutora laptopów, który wkrótce przeniesie się z MTS-CeTO na GPW, płacono 24,50 zł. Wczoraj 17 zł. Reakcja inwestorów to efekt analizy w poniedziałkowym „PB”. Specjaliści z portalu giełdowe.pl wycenili akcje spółki na 6,12 zł, uznając, że kurs zawiera zaskakująco wysoką premię za przejście na GPW. Karen zadebiutuje tam jutro.

— Analizę zrobiliśmy rzetelnie. Dochowaliśmy wszelkiej staranności — mówi Grzegorz Hryniewicz, autor analizy.

Notowania Karenu ostatnio rosły w ogromnym tempie. Gdy w grudniu ubiegłego roku zależna od Techmeksu firma ogłosiła plan zmiany rynku notowań, jej kurs wzrósł z około 5,50 zł do blisko 30 zł.

Skok kursu Karenu nie był wyjątkiem. Taki trend dominuje wśród spółek przenoszących się z CeTO na GPW. Inwestorzy są skłonni płacić premię za przeprowadzkę. Bywa, że zbyt dużą. Przekonali się o tym m. in. podczas wczorajszego debiutu Rafametu, który stracił 11,40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, KPR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu