Kurs Krosna ostro rośnie

Anna Truszkowska
opublikowano: 10-02-2009, 00:00

Inwestorzy indywidualni twierdzą, że mają już 15 proc. akcji. Do końca tygodnia chcą uzyskać ponad 20 proc.

Inwestorzy indywidualni twierdzą, że mają już 15 proc. akcji. Do końca tygodnia chcą uzyskać ponad 20 proc.

Na wczorajszej sesji kurs Krosna rósł nawet ponad 32 proc. Prawdopodobnie dzięki inwestorom, którzy wkrótce powołają Stowarzyszenie Mniejszościowych Akcjonariuszy GPW. Będzie ono miało prawo do rozporządzania głosami z akcji swoich członków.

— Dopinamy ostatnie formalności dotyczące rejestracji stowarzyszenia. Wczoraj na pewno przekroczyliśmy 15 proc. udziału w kapitale Krosna — informuje Paweł Kiciński, reprezentant stowarzyszenia.

Dodaje, że do końca tygodnia chcą mieć ponad 20 proc. Są już po pierwszych rozmowach z Jackiem Sołtysem, prezesem Krosna.

— Liczymy na współpracę. Prezes docenia naszą aktywność i jest dobrej myśli — mówi Paweł Kiciński.

Na razie porozumienie grupy inwestorów indywidualnych dotyczy akcji Krosna, ale w przyszłości — także innych spółek.

— Będziemy interesować się firmami, których kapitalizacja wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów złotych. Naszym celem jest ratowanie polskich przedsiębiorstw, które są obecnie nisko wyceniane w stosunku do wartości księgowej, miały jeszcze do niedawna przyzwoite wskaźniki ceny/zysku, ale poprzez nieudolne działania zarządu lub chociażby z tytułu opcji mają kłopoty finansowe — informuje Paweł Kiciński.

Inwestorzy złożyli zawiadomienie do prokuratury dotyczące podejrzenia o wykorzystanie informacji poufnej przez Zdzisława Sawickiego, który wyprzedawał akcje krośnieńskiej huty. W ostatnim czasie zmniejszył zaangażowanie w kapitale spółki o ponad połowę, z 52,25 proc. do 18,37 proc.

Anna Truszkowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Truszkowska

Polecane