Kurs LC Corp mocno rośnie

KSA, KZ
opublikowano: 12-08-2008, 12:03

Akcje dewelopera, kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego, poderwały się do lotu: tuż przed południem kurs rośnie o  prawie 20 proc. Pomogły dobre wyniki.

W drugim kwartale zysk netto spółki wyniósł 21,8 mln zł, wobec 0,49 mln zł przed rokiem. Przychody wyniosły 60,23 mln zł, wobec 7,63 mln zł w 2 kw. 2007 r.

Narastająco w I-II kw. 2008 roku grupa miała 31,88 mln zł zysku wobec 0,77 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 106,36 mln zł wobec 11,46 mln zł.

Skokowa poprawa wyników to konsekwencja zaksięgowania przychodów z pierwszego etapu warszawskiego osiedla „Przy Promenadzie”. Oddanie lokali z drugiego etapu planowane jest jednak dopiero na czwarty kwartał 2009 r. Do tego czasu nie należy się raczej spodziewać przychodów i zysków spółki z innego tytułu, niż wynajem i przeszacowanie wartości centrum handlowego Arkady we Wrocławiu (przeszacowanie planowane jest na 4 kw. tego roku).

- Szukamy już rozpoczętych projektów, które moglibyśmy przejąć i dokończyć, ale na razie bez efektów. Nie chcemy przepłacać – deklaruje Konrad Dubelski, prezes spółki.

Dubelski dementuje jednocześnie pojawiające się pogłoski, że przesunięcie terminu oddania sztandarowego projektu Sky Tower (z 2011 na 2013 r.) to konsekwencja wycofania się klientów z umów zakupu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA, KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kurs LC Corp mocno rośnie