Kurs Medicalgorithmics wystrzelił

opublikowano: 19-08-2016, 11:46

Notowania Medicalgorithmics podskoczyły o ponad 10 proc. po informacji o korzystnych dla spółki wyrokach sądu amerykańskeigo.

Sąd uznał całość roszczeń spółki jako zasadnych, jednocześnie oddalając wszystkie zarzuty AMI/Spectocor w sprawie związanej z ustaleniem skuteczności wypowiedzenia przez Medicalgorithmics umowy z AMI Monitoring oraz jej spółką zależną Spectocor.

"Sąd uznał za wiarygodne zeznania prezesa zarządu spółki, dr Marka Dziubińskiego oraz pozostałe dowody przedstawione w sprawie przez Spółkę. Sąd uznał natomiast za pozbawione wiarygodności argumenty przedstawiane przez AMI/Spectocor, podkreślając w szczególności brak wiarygodności w zakresie zeznań Josepha Bogdana co do wielu istotnych kwestii w sprawie, zarzucając Josephowi Bogdanowi m.in. sfabrykowanie dowodu na cele prowadzonego przez Sąd procesu oraz wielokrotne mijanie się z prawdą co do istotnych w sprawie faktów" - podało Medicalgorithmics.

Są uznał ponadto, że umowa aliansu strategicznego została wypowiedziana przez Medicalgorithmics skutecznie w kwietniu 2015 r. i przyznał odszkodowanie w wysokości 253 tys. USD wraz z odsetkami, jak również zobowiązał AMI/Spectocor do pokrycia kosztów procesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs Medicalgorithmics wystrzelił