Kurs Monnari odbił od dna

ANP
opublikowano: 27-07-2011, 00:00

Jesienna kolekcja sprzedaje się lepiej niż letnia. Prezes liczy na wzrost marż.

Jesienna kolekcja sprzedaje się lepiej niż letnia. Prezes liczy na wzrost marż.

Na wtorkowej sesji wystrzelił kurs odzieżowej spółki. Akcje drożały kolejny dzień. Wczoraj maksymalnie o 23,4 proc. — do 2,90 zł, przy znaczącym obrocie, a na zamknięciu kosztowały 2,77 zł, co oznacza wzrost o 17,9 proc. Zdaniem Mirosława Misztala, prezesa Monnari, wzrost kursu może być odreagowaniem po spadkach akcji z ostatnich miesięcy (jeszcze w lutym papiery kosztowały 4,40 zł, a pięć miesięcy później płacono za nie poniżej 2 zł).

— Spółka jest niedowartościowana (jej wycena rynkowa to 72,9 mln zł) i spodziewałbym się, że nastąpi odreagowanie po spadkach. Kurs powinien być powyżej 3 zł za walor — uważa Mirosław Misztal.

Ostatniego dnia sierpnia Monnari opublikuje półroczne wyniki finansowe. W tym samym okresie przed rokiem odzieżowa firma odnotowała 2,55 mln zł straty netto przy 48,8 mln zł przychodów.

— W pierwszym półroczu osiągnęliśmy wzrost przychodów w sklepach porównywalnych [porównywano sklepy, które istniały w analogicznym okresie rozliczeniowym ubiegłego roku — red.]. Na temat zysku nie chciałbym się wypowiadać — mówi Mirosław Misztal.

Przypomnijmy, że po I kwartale spółce nie udało się wyjść nad kreskę. Strata netto Monnari sięgnęła 2,44 mln zł przy 28,03 mln zł przychodów.

— W tej branży najważniejsze jest drugie półrocze. W sklepach Monnari jest już jesienna kolekcja i dobrze się sprzedaje. Letnia nie przyniosła rewelacyjnego efektu. Spodziewamy się, że w tej połowie roku nie będziemy mieć już problemu z terminowymi dostawami towarów, a to pozytywnie wpłynie na marże — mówi prezes Monnari.

W tym roku spółka szykuje otwarcia co najmniej czterech sklepów: w Lublinie, Zamościu, Kaliszu i Lesznie.

Jednocześnie prezes podkreśla, że zgodnie z planem jest realizowany układ z wierzycielami.

Z ostatniej prywatnej emisji 12,5 mln akcji spółka pozyskała 10 mln zł. Większość akcji (7,5 mln papierów) objął prezes Monnari, a resztę — firmy MW Inwestycja i Inwest. Była to jedna z wytycznych układu. Wniesienie przez inwestorów wkładów pieniężnych na podwyższony kapitał jest elementem zabezpieczającym jego wykonanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs Monnari odbił od dna