Kurs na prawo jazdy zaliczysz w nowym roku w internecie

IAR
opublikowano: 24-12-2008, 10:03

Dziennik "Polska" pisze o możliwości zaliczenia kursu na prawo jazdy drogą internetową. Ministerstwo infrastruktury chce, żeby od przyszłego roku kandydaci na kierowców mogli zdawać teoretyczny kurs prawa jazdy w sieci.

Pomysłowodawcy projektu argumentują, że obecnie przepisów można nauczyć się samemu z podręcznika, a wiedzę i tak potwierdza się na egzaminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Gazeta podkreśla, że takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się na Zachodzie, na przykład w Anglii oraz w USA.

Dziennik przewiduje, że zmiana na pewno uderzy po kieszeni szkoły prawa jazdy, gdzie kursanci będą musieli już tylko odbywać kursy praktyczne.

Na rynku już pojawiają się oferty kursów internetowych. Cena kursu to 120 zł, dostęp do programu wykupuje się na 60 dni. Dziś pełny kurs na prawo jazdy kosztuje 1,5 tys. zł. Gazeta prognozuje, że za pół roku cena spadnie nawet o 500 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane