Czytasz dzięki

Kurs Orange wyraźnie rośnie

opublikowano: 26-10-2017, 11:00
aktualizacja: 26-10-2017, 11:04

Inwestorzy chętnie kupują dziś akcje Orange Polska. Spółka przedstawiła wyniki za trzeci kwartał i zaktualizowała prognozę na ten rok.

Przychody telekomu spadły r/r o 1,3 proc. do 2,81 mld zł, EBITDA o 6,6 proc. do 776 mln zł, a zysk netto o 24 proc. do 28 mln zł. To rezultaty zbieżne z konsensem prognoz analityków, ankietowanych przez PAP.

Jean-Franćois Fallacher, prezes Orange Polska
Zobacz więcej

Jean-Franćois Fallacher, prezes Orange Polska ARC

„Jesteśmy zadowoleni z wyników finansowych osiągniętych w trzecim kwartale. Z wyłączeniem niekorzystnego wpływu regulacji w wysokości ponad 70 mln zł w związku z wprowadzeniem roamingu po cenach krajowych, zmiana EBITDA w ujęciu rocznym byłaby pozytywna. Ten wynik był możliwy dzięki właściwej realizacji naszej strategii budowania wartości, która pozwala nam osiągać cele komercyjne po znacznie niższych kosztach. Szczególnie cieszy nas odbicie w segmencie Internetu stacjonarnego, do czego przyczynia się popularność ofert konwergentnych, usług światłowodowych oraz mobilnego Internetu do użytku stacjonarnego. Uwzględniając dotychczasowe dobre wyniki oraz korzystne perspektywy ostatniego kwartału, obecnie przewidujemy, że skorygowana EBITDA za cały rok wyniesie około 3 mld zł. Jednocześnie, potwierdzamy, że naszym celem jest stabilizacja EBITDA w 2018 roku – co będzie ważnym krokiem w stronę przywrócenia wzrostu, zgodnie z przedstawioną we wrześniu strategią Orange.one.” - powiedział Maciej Nowohoński, członek zarządu ds. finansowych. 

Dlaczego więc kurs rośnie?

Zarząd telekomu podniósł prognozę EBITDA na 2017 r. do 3 mld zł z wcześniejszych 2,8-3 mld zł. 

"Korzystniejsza prognoza skorygowanej EBITDA wynika głównie ze zmiany strategii komercyjnej w kierunku większej koncentracji na wartości przy pozyskiwaniu i utrzymaniu klientów. To podejście przekłada się na znacznie niższe subsydia do telefonów, wyższy udział umów bez telefonu oraz optymalizację struktury kanałów dystrybucji. Wszystkie te czynniki korzystnie wpływają na wysokość kosztów sprzedaży" - podano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane