Kurs podąża za indeksami

Robert Kurowski
opublikowano: 19-03-2007, 00:00

Na fali ogólnego pogorszenia koniunktury na warszawskiej giełdzie kurs Ambry zakończył na początku marca średnioterminowy trend wzrostowy. Zwyżka była dość ważna dla sytuacji technicznej waloru, bo dzięki niej potwierdzona została konsolidacja kursu powyżej 14 zł. W długiej perspektywie fala wzrostowa była kontynuacją tendencji głównej — trwającej od końca 2005 r. Ruch ten sprawił także, że cena akcji znalazła się na nowym, rekordowym pułapie (17,94 zł w cenach zamknięcia).

Rozmiary ostatniej korekty ocenić należy jako znaczne, bo cena akcji spadła o ponad 15 proc. Charakterystyczne, że sesje poprzedzające ustanowienie krótkoterminowego minimum cechowały się dużymi wahaniami. Świece miały bardzo krótkie korpusy i długie cienie. Teraz, gdy kurs wrócił do poziomu strefy oporu przy 16 zł, ponownie dominuje strona podażowa. Na wykresie przeważają czarne świece. Sytuacja techniczna waloru zbliżona jest do zachowania indeksów warszawskiej giełdy. W związku z tym należy oczekiwać, że ewentualne zmiany będą konsekwencją poprawy lub pogorszenia tendencji na rynku akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu