Kurs Relpolu czeka na decyzję rządu

RK
opublikowano: 23-10-2006, 00:00

Utrzymuje się średnioterminowy trend wzrostowy w notowaniach Relpolu. Rekord (76,5 zł) padł jednak przy wyraźnym przyspieszeniu. Duża i szybka korekta w ostatnich dniach września sprowadziła cenę w dół. Obecnie waha się ona na neutralnym pułapie 70 zł. O niezdecydowaniu inwestorów świadczą widoczne na wykresie długie cienie świec — ich korpusy są bardzo małe, co w pewnym stopniu wynika z niskiej płynności akcji.

Pozytywny układ średnich kroczących oraz stopniowo rosnące oscylatory sugerują, że ponowny atak na opór 76,5 zł może nastąpić w każdej chwili. Tym bardziej że wkrótce na rynek trafi informacja o istotnym znaczeniu dla finansów spółki — decyzja UKS w sprawie podatku (patrz wyżej). Gdy taka informacja zostanie opublikowana, trzeba się spodziewać gwałtownej reakcji rynku.

Jeśli spółka przegra, kurs może szybko spadać. Trzeba wówczas spodziewać się testu wsparcia przy 64-65 zł, gdzie dojdzie do obrony średnioterminowej tendencji. W piątek pogorszenie sytuacji na warszawskiej giełdzie oraz niepewność w sprawie rozstrzygnięcia sporu z UKS przyczyniła się do spadku wyceny spółki o 2,68 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu