Kurs ropy WTI przekroczył 60 USD

opublikowano: 20-03-2019, 17:47

Kurs amerykańskiej ropy WTI przekroczył w środę na krótko 60 USD i osiągnął najwyższą wartość od czterech miesięcy, donosi Reuters.

Ropa drożeje w środę w związku z kolejnymi sygnałami malejącej podaży surowca.
Kurs baryłki ropy WTI z wiodącego, wygasającego w środę kontraktu, doszedł do 60,03 USD, najwyższego poziomu od 12 listopada. Mocniej handlowany kontrakt na WTI z kolejnego miesiąca doszedł do 60,06 USD.

Notowania ropy WTI od 12 listopada
Zobacz więcej

Notowania ropy WTI od 12 listopada

Wzrost popytu na ropę wywołały dane amerykańskiego Urzędu Informacji o Energii (EIA), który poinformował o zaskakującym spadku zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 9,6 mln baryłek. Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów. Spadek był tymczasem największy od lipca 2008 roku i spowodował, że zapasy są najniższe od stycznia. 

- To potrójna wygrana dla byków jeśli chodzi o dostawy, bo jeszcze zaczynamy widzieć skutki cięcia wydobycia przez OPEC, a także skutki cięcia dostaw z Wenezueli – powiedział Phil Flynn, analityk Price Futures Group z Chicago.

Eksperci uważają, że szybszy wzrost notowań ropy ogranicza wciąż obawa spowolnienia globalnej gospodarki, co której przyczyniła się m.in. trwająca osiem miesięcy wojna handlowa USA z Chinami. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy