Kurs Techmeksu zmierza do 26,21 zł

Robert Kurowski
15-01-2007, 00:00

Kurs Techmeksu znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym po wybiciu w sierpniu ponad 16 zł. Cena akcji utrzymuje się powyżej zaznaczonej linii. Ostatnie sesje przyniosły także dodatnią korelację z indeksami GPW.

Obrona pułapu 22,50 zł oraz ponowna zwyżka powyżej 24 zł sugerują, że nastąpi atak na lokalny szczyt przy 26,21 zł. Nie jest to jednak przesądzone, ponieważ poprzedni spadek z tego poziomu był dość gwałtowny i towarzyszył temu wzrost obrotów. Jest to główny czynnik ryzyka. Notowania spółki, idąc w górę powyżej obecnego kursu, mogą napotykać znaczną podaż, co uniemożliwi kontynuację marszu. Czynnikiem pozytywnie wpływającym na ocenę perspektyw jest z kolei kształt świec na wykresie. Ich długie i białe korpusy świadczą o determinacji kupujących. Układ średnich oraz poprawa, czyli zwyżka oscylatorów, także sugerują, że dojdzie do testu poziomu 26 zł. W przeciwnym wypadku bardzo prawdopodobne jest, że notowania Techmeksu na dłuższy czas wejdą w fazę trendu bocznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs Techmeksu zmierza do 26,21 zł