Kurs TVN w górę i przed, i po podniesieniu prognozy

ASZ
23-10-2007, 11:50

Wyjaśniło się, co tak naprawdę było powodem mocnej zwyżki kursu telewizji na sesjach 17-19 października. Po wczorajszej sesji spółka kierowana przez Piotra Waltera zakomunikowała podniesienie prognozy przychodów.

Podczas trzech ostatnich sesji ubiegłego tygodnia akcje TVN cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Od środy do piątku kurs wzrósł łącznie o ponad 11 proc. wracając błyskawicznie do poziomu z pierwszej dekady sierpnia.

O ile zwyżkę notowań można było tłumaczyć dobrym przyjęciem przez inwestorów obrony TVN przed konkurencją Telewizji Puls (TVN złożyło do KRRiT wniosek o wykluczenie konkurenta z postępowań koncesyjnych w sprawie przydziału nadajników naziemnych w kilku miastach), o tyle trudno tym samym argumentować bardzo mocny wzrost obrotów.

W czwartek 18 października właściciela zmieniło ponad 2,5 mln akcji TVN, co przełożyło się na 114 mln zł obrotów. Wolumen handlu był tego dnia najwyższy od połowy czerwca. Widać było, że płynie kapitał ze strony dużych inwestorów instytucjonalnych. Dziś natomiast po oficjalnym komunikacie spółki handel walorami TVN nie jest tak intensywny jak w drugiej połowie ubiegłego tygodnia.

Po dwóch godzinach sesji obroty przekroczyły 15 mln zł, co plasuje spółkę mniej więcej w połowie stawki komponentów WIG20. Dużo większym wzięciem cieszą się walory gigantów, takich jak TP SA (ponad 100 mln zł), PKN Orlen (ok. 80 mln zł), KGHM i czołowych banków PKO BP i Pekao SA. TVN w tym gronie lideruje natomiast pod względem skali zwyżki z około 3,5-proc. "plusem".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kurs TVN w górę i przed, i po podniesieniu prognozy