Kurs Versatela rośnie po pogłoskach o ofercie przejęcia

(Marek Druś)
29-04-2005, 11:31

Belgacom rozważa przejęcie holenderskiego Versatel Telecom International, napisał belgijski dziennik gospodarczy De Tijd, powołując się na zbliżone do spółki źródło.

Belgacom rozważa przejęcie holenderskiego Versatel Telecom International, napisał belgijski dziennik gospodarczy De Tijd, powołując się na zbliżone do spółki źródło.

Największy belgijski telekom ma mieć podobno zgodę rady nadzorczej na złożenie oferty największemu akcjonariuszowi Versatela, którym jest John de Mol.

Kurs Versatela rośnie o 14 proc. na giełdzie w Amsterdamie. Kurs Belgacom spada o 0,7 proc. Rzecznik belgijskiego telekomu nie chciał skomentować doniesień prasy. Powiedział jedynie, że potwierdza jedynie zapowiedź ekspansji spółki na rynku francuskim i holenderskim przedstawioną akcjonariuszom przez prezesa Belgacom.

Wartość rynkowa Versatela to ok. 900 mln EUR. Belgacom przegrał niedawno rywalizację o kupno Cesky Telecom z hiszpańską Telefoniką.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kurs Versatela rośnie po pogłoskach o ofercie przejęcia