Kurs złotego bez zmian, rynek musiał odpocząć

Joanna Pluta
opublikowano: 22-12-2009, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku walutowym była jedną ze spokojniejszych w tym roku. Kurs euro pozostawał przy 4,19 zł, a dolara w pobliżu wartości 2,92 zł. Notowania EUR/USD nie wychodziły poza przedział 1,43-1,4350. Istotnych doniesień makroekonomicznych z kraju i ze świata praktycznie nie było. Po wielu zmiennych sesjach inwestorzy potrzebowali dnia odpoczynku.

Jedynym ciekawszym wydarzeniem była decyzja banku centralnego Węgier w sprawie stóp procentowych. Władze monetarne obniżyły koszt pieniądza o 25 pkt baz., do 6,25 proc. Informacja ta zaskoczyła inwestorów oczekujących cięcia o 50 pkt. Decyzja banku przyczyniła się do lekkiego umocnienia forinta, pozostając bez wpływu na pozostałe waluty regionu. Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest bogatszy, ale zmienność kursów walut przed świętami wciąż jednak powinna być niewielka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu