Kurs złotego czeka na eurodolara

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 25-11-2009, 00:00

Sesja była spokojna. Kurs EUR/PLN poruszał się w wąskim przedziale 4,1100- 4,1350, natomiast USD/PLN wahał się w granicach 2,7400-2,7750. Sytuacja na rynku złotego od kilku sesji jest nierozstrzygnięta, podobnie jak na eurodolarze. Kurs EUR/USD pozostaje w przedziale wahań, którego dolna granica to 1,4800, a górna to 1,5000.

Obserwujemy zwiększoną zmienność, co może świadczyć o zmęczeniu inwestorów i emocjonalnym podejściu do wszelkich danych z nadzieją, że być może to one przyczynią się do zakończenia marazmu. Dopóki kurs eurodolara nie wybije się z konsolidacji, to również kurs złotego nie będzie poruszał się w jednoznacznym trendzie. Strefa EUR/PLN 4,11-4,12 pozostaje istotnym wsparciem, jej przełamanie otworzy drogę do testowania sierpniowych dołków. W innym wypadku dalej będzie męcząca konsolidacja.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy