Kurs złotego moze się wahać w zakresie kilku groszy w poniedziałek

ISB
17-11-2008, 10:38

W poniedziałek kurs złotego w stosunku do  głównych walut powinien być stosunkowo stabilny, choć w ciągu dnia zakres jego wahań może sięgać kilku groszy, oceniają analitycy. Polska waluta pozostaje pod wpływem sytuacji na rynku światowym i tylko duża zmiana na parze euro/dolar mogłaby w poniedziałek zmienić jej sytuację.

"Dziś kurs złotego może się mieścić w szerokim przedziale kilkugroszowym" - powiedział analityk TMS Brokers Mikołaj Kusiakowski. Według niego, kurs euro/złoty jest ograniczony od dołu poziomem 3,70 a kursu dolar/złoty - poziomem 2,90 zł.

"W poniedziałek nie spodziewałbym się dalszego wzmocnienia złotego" - powiedział Kusiakowski. Zaznaczył jednak, że końcówka roku może być tradycyjnie dobra dla polskiej waluty i w średnim terminie może się ona wzmocnić, tak że kurs euro/złoty spadnie do poziomu ok. 3,50 zł.

Tymczasem w najbliższym czasie złoty pozostanie pod wpływem eurodolara, na którym sytuacja nie pozostaje do końca stabilna i jasna.

"Od rana obserwujemy nieznaczne umocnienie euro" - powiedział Kusiakowski. Silniejsze wybicie euro, połączone ze wzrostami na giełdach mogłyby stanowić mocne wsparcie dla złotego i innych walut rynków wschodzących.

Dziś, po godzinie 15:00 poznamy dane nt. produkcji przemysłowej w USA. Zdaniem Kusiakowskiego, nie będą one miały wpływu na rynek, chyba że okażą się one zdecydowanie słabsze od oczekiwania analityków.

W czwartek ok. godz. 10:25 za jedno euro płacono 3,7195 zł a za dolara 2,9332 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2681.

W piątek ok. godz. 17:15 euro kosztowało 3,6951 zł, a dolar 2,9187 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2684. Rano, o godz. 09:15 za jedno euro płacono średnio 3,6990 zł, a za dolara 2,9050 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2703.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Kurs złotego moze się wahać w zakresie kilku groszy w poniedziałek