Czytasz dzięki

Kurs złotego zależy od nastrojów na świecie

Marek Wołos
opublikowano: 30-11-2007, 00:00

Na rynku walutowym dominowało niezdecydowanie. Poranne umocnienie złotego nie zostało utrwalone. Na skutek gwałtownej zniżki notowań EUR/USD złoty w drugiej części dnia osłabł. Kurs EUR/PLN powrócił powyżej 3,65, a dolara - 2,47.

Kurs złotego w najbliższych dniach będzie pochodną zachowania walut zagranicznych. Po doniesieniach, że chiński fundusz może zainwestować w amerykańskie firmy finansowe, awersja wobec dolara znacząco spadła. Dolar zyskał wobec euro, franka szwajcarskiego i funta.

Umacniający się dolar może zniechęcać do kupna złotego. W rezultacie wyhamuje to jego aprecjację. Do przeceny nie powinno dojść ze względu na zbliżający się koniec roku i tzw. efekt kantorowy. Dzisiaj wpływ na złotego będą miały kolejne dane o kondycji naszej gospodarki — wzrost PKB w trzecim kwartale.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane