Kury do wynajęcia (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE)

Grzegorz Marynowicz, mambiznes.pl
opublikowano: 11-07-2015, 13:36

Świeże jaja z wiarygodnego źródła to towar, o który w dobie hipermarketów i sieci handlowych jest coraz trudniej. Mieszkająca w stanie Michigan Leslie Suitor postanowiła wykorzystać rosnące zainteresowanie ekologiczną żywnością.

W miejscowości Traverse City uruchomiła firmę zajmującą się wynajmem kurczaków. Za jedyne 250 dol. firma „Rent a chicken” zapewnia wszystko, co jest potrzebne do uruchomienia „produkcji” jaj.

Materiały prasowe

Klient w pakiecie wypożycza 2 kurczaki, klatkę o wymiarach 1,3 x 2,3 m, karmę z podajnikiem, grzędę oraz miejsce do gniazdowania. Ptaki i sprzęt wynajmowane są na okres letni. Zainteresowany sam kontroluje, co zjada kura, tym samym zyskuje pewność dotyczącą jakości znoszonych jaj. Wynajęte kury tygodniowo znoszą średnio tuzin jaj.  

Oprócz zdrowej żywności klientów przyciąga również swoista zabawa w hodowcę, dzięki której domowy ogródek na kilka miesięcy zamienia się w minifermę.

― Kto nie chciałby jeść jaj w 100 proc. organicznych, produkowanych na własnym podwórku? Proponujemy najbardziej interesującą rzecz, jaką można zrobić latem ― zachęca właścicielka.

Głównymi klientami firmy są rodziny z dziećmi. Pociechy uczą się sumienności i pracowitości oraz zyskują wiedzę na temat pochodzenia żywności.

― Zawsze mówię klientom, że hodowla kurczaków jest tak prosta jak posiadanie złotej rybki. Wystarczy, że zapewni się im pożywienie i wodę ― mówi Leslie.

Zainteresowanych nie brakuje, o czym świadczy fakt, że firma nie nadąża z produkcją nowych klatek, a lista oczekujących klientów się wydłuża.

Tekst pochodzi z książki "101 niezwykłych pomysłów na biznes".

PRZECZYTAJ INNE TEKSTY Z SERII "Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE">>

Zdobądź książkę „101 niezwykłych pomysłów na biznes”   

Przejrzyj wszystkie odcinki naszego cyklu „Z czego żyją ludzie”, wybierz najlepszy pomysł na zarabianie i prześlij link z krótkim uzasadnieniem na adres konkurs@pb.pl. Wystarczy zaledwie jedno zdanie...

Najciekawsze uzasadnienia nagrodzimy książką. Zastrzegamy, że odpowiemy tylko na e-maile najlepszych. 
   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Marynowicz, mambiznes.pl

Polecane