Kuwejt ograniczy wydatki

opublikowano: 02-10-2017, 10:42

Przedstawiciele kuwejckich władz dyskutują na temat ograniczenia wydatków publicznych do średnio 21 mld dinarów (69,5 mld USD) rocznie w ciągu najbliższych trzech lat podatkowych, aby pomóc rządowi zaplanować ofertę sprzedaży długu w przyszłości, donosi Bloomberg.

Ograniczenia na wydatki zostały uwzględnione w proponowanym budżecie na rok podatkowy, który rozpoczyna się w kwietniu 2018 r. Według jednego z agencyjnych źródeł, całkowite wydatki na bieżący rok budżetowy wyniosą 19,9 mld dinarów.

Kuwejt
Zobacz więcej

Kuwejt fot. Bloomberg

W marcu tego roku bogaty w złoża ropy Kuwejt pozyskał 8 mld USD ze swojej pierwszej sprzedaży międzynarodowych obligacji. Tym sam kraj dołączył do rosnącego grona członków Rady Współpracy w Rejonie Zatoki Perskiej, próbujących zahamować wzrost deficytu budżetowego po spadku cen ropy naftowej. 

Parlament bada także rządowy projekt nowego prawa dotyczącego długów, który po raz pierwszy pozwoliłby na sprzedaż 30-letnich obligacji. Projekt zwiększa limit zadłużenia do 25 mld dinarów z 10 mld dinarów w ustawie, który wygasł na początku bieżącego roku.

Ministerstwo i departamenty rządowe zostały poproszone o przedstawienie listy najważniejszych priorytetów wydatków w budżecie na 2018-2019, powiedziało agencyjne źródło. Rząd musi przedłożyć parlamentowi budżet do głosowania do 31 stycznia 2018 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kuwejt ograniczy wydatki