Kwartalne wyniki Microsoftu lepsze niż oczekiwano, ale prognoza ostrożna

MD
opublikowano: 24-10-2008, 07:29

Microsoft miał w pierwszym kwartale rozrachunkowym lepsze wyniki niż oczekiwano. Prognoza na obecny kwartał była jednak bardziej pesymistyczna od przedstawionej przez analityków.

W kwartale zakończonym 30 września Microsoft miał 4,37 mld USD zysku. To wynik o 2 proc. wyższy od osiągniętego rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 48 centów.  Sprzedaż wzrosła o 9 proc. do 15,1 mld USD. Analitycy prognozowali, że największy na świecie producent oprogramowania osiągnie 47 centów zysków na akcję przy 14,8 mld USD sprzedaży.

W obecnym kwartale spółka spodziewa się 51-53 centów zysku na akcję przy sprzedaży 17,3-17,8 mld USD. Analitycy szacowali, że będzie to 55 centów zysku przy 18 mld USD sprzedaży.

- Jak wszystkie firmy widzimy spowolnienie w gospodarce, które nastąpiło szczególnie pod koniec kwartału. Przyjmujemy teraz znacznie bardziej konserwatywne stanowisko w sprawie tegorocznych wyników –powiedział  Chris Liddell, dyrektor finansowy Microsoftu.

MD, AP


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kwartalne wyniki Microsoftu lepsze niż oczekiwano, ale prognoza ostrożna