Czytasz dzięki

Kwartalny zysk JW Construction mniejszy o jedną czwartą

KSA
opublikowano: 07-11-2008, 00:00

Deweloper zwiększył kwartalne przychody, ale zanotował mocny spadek marży brutto na sprzedaży.

Deweloper zwiększył kwartalne przychody, ale zanotował mocny spadek marży brutto na sprzedaży.

W oczekiwaniu na wyniki kwartalne akcje JW Construction mocno w czwartek taniały. Po tym, jak spółka najpierw obniżyła, a następnie całkiem odwołała prognozy na ten rok, rynek spodziewał się najgorszego. Tymczasem przychody największego polskiego dewelopera wzrosły w III kwartale o 22 proc., do 159,4 mln zł w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Na innych poziomach rachunku zysków i strat jest jednak nieco gorzej.

JW Construction zanotowało aż 39-procentowy wzrost kosztów sprzedanych towarów i produktów. To przełożyło się na znaczący spadek marży ze sprzedaży.

Spółka wypracowała w III kwartale 19,7 mln zł zysku operacyjnego. To o 24,5 proc. mniej, niż miała w tym samym okresie przed rokiem. Przychody finansowe w III kwartale 2008 r. były niemal równe tym sprzed roku. Natomiast koszty finansowe wzrosły do 8 mln zł z 6,7 mln zł w III kw. 2007 r. Ostatecznie na czysto JW. Construction zarobiło 13 mln zł, czyli o 26 proc. mniej, niż w tym samym okresie przed rokiem (17,6 mln zł).

Narastająco po III kwartałach deweloper ma 545,5 mln zł przychodów i 63,9 mln zł zysku netto. Odwołana niedawno prognoza zakładała w całym roku 819,9 mln zł przychodów i 150,6 mln zł zarobku. Spółka podała w raporcie kwartalnym, że do sprzedania ma 72 mieszkania w projektach ukończonych i 1,44 tys. w projektach realizowanych obecnie. W III kwartale zawarła umowy na sprzedaż lokali o łącznej wartości 41,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy