Kwartalny zysk Texas Instruments wzrósł o 42 proc.

(Marek Druś)
opublikowano: 26-07-2005, 10:51

Zysk Texas Instruments wzrósł w drugim kwartale o 42 proc. Największy na świecie producent chipów stosowanych w telefonach komórkowych zawdzięcza to rosnącemu popytowi na aparaty najnowszej generacji i kalkulatory.

Zysk Texas Instruments wzrósł w drugim kwartale o 42 proc. Największy na świecie producent chipów stosowanych w telefonach komórkowych zawdzięcza to rosnącemu popytowi na aparaty najnowszej generacji i kalkulatory.

Zysk netto amerykańskiej spółki wyniósł w II kwartale 628 mln USD, czyli 38 centów na akcję. Analitycy prognozowali, że wyniesie 29 centów na akcję. Przychody utrzymały się na poziomie z ubiegłego roku i wyniosły 3,24 mld USD. Były jednak o 9 proc. wyższe od osiągniętych przez spółkę w I kwartale. Texas Instruments zapowiedział dalszą poprawę wyników w III kwartale.

Analitycy przewidują, że dostawy telefonów komórkowych 3G wzrosną o 100 proc. w tym roku i wyniosą 45-55 mln sztuk. Łącznie w tym roku globalny rynek komórek ma wchłonąć 750 mln aparatów.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kwartalny zysk Texas Instruments wzrósł o 42 proc.