Kwaśniewski: nieuniknione spory między prezydentem a rządem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-10-2005, 10:24

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że spory między przyszłym prezydentem i rządem będą nieuniknione. "W najtrudniejszej sytuacji znalazł się Kazimierz Marcinkiewicz" - powiedział prezydent w poniedziałek w radiu RMF FM.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że spory między przyszłym prezydentem i rządem będą nieuniknione. "W najtrudniejszej sytuacji znalazł się Kazimierz Marcinkiewicz" - powiedział prezydent w poniedziałek w radiu RMF FM.

    "Z jednej strony będzie miał prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w ramach odwoływania się od niektórych np. uwag prezydenta, z którymi się nie zgadza, będzie musiał iść do szefa partii, Jarosława Kaczyńskiego. Sytuacja premiera nie będzie więc łatwa" - dodał Kwaśniewski.

    Zdaniem ustępującego prezydenta, "kłopoty wewnętrzne" będzie też miała Platforma Obywatelska. 

    "PO była ugrupowaniem sklejonym" - tłumaczył. "Wiele partii buduje się z różnych skrzydeł i to jest dość typowe, tylko PO ma to skrzydło bardziej liberalne. (...) Ma skrzydło wolnorynkowe, budujące prawa jednostki, i bardziej konserwatywne, które - moim zdaniem - reprezentuje pan Jan Rokita. Tu może nastąpić pęknięcie" - powiedział Kwaśniewski.

    Według prezydenta spór będzie się toczył także w samej koalicji PO-PiS. Jego zdaniem, będzie on dotyczył filozofii konstytucji - czy będzie to "filozofia bardziej wolnościowa - tak jak myśli Platforma, czy konstytucja, gdzie rola państwa, interwencji państwa wzrasta".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane