Kwaśniewski: "Obrzucanie błotem Sikorskiego jest nieprzyzwoite”

DI, RMF FM
opublikowano: 16-02-2010, 10:17

„Obrzucanie błotem Sikorskiego jest nieprzyzwoite” – stwierdził były prezydent, Aleksander Kwaśniewski, w  Kontrwywiadzie RMF FM.

Aleksander Kwaśniewski przypomina, że w momencie nominacji Radosława Sikorskiego na ministra nie było żadnych jawnych ani tajnych materiałów, które byłyby dla niego obciążeniem. „Tym bardziej, że przecież Radek Sikorski nie pojawił się znikąd. Wcześniej był wiceministrem spraw zagranicznych, wiceministrem obrony narodowej, senatorem” – przypomina Kwaśniewski.

Były prezydent zapytany, czy wierzy, iż Lech Kaczyński ma jakieś asy w rękawie na Radka Sikorskiego, odpowiada zdecydowanie: „Nie dość, że nie wierzę, to uważam, że cała rzecz jest nieprzyzwoita. Nie można mówić, że coś się wie, coś się ma w stosunku do ministra spraw zagranicznych, który jest ważnym uczestnikiem polityki od ponad dwóch lat, z którym spotyka się prezydent, który jest wzywany do Pałacu. Albo tak, albo siak. Moim zdaniem, to jest takie typowe obrzucenie czymś, o czym nie wiemy, na zasadzie "coś się przyklei", później będzie to krążyło jako mit, a z mitami najtrudniej się walczy”.

O kandydaturze Włodzimierza Cimoszewicza były prezydent twierdzi, że jest ona w tej chwili „wyłącznie - podkreślam: wyłącznie - w rękach Włodzimierza Cimoszewicza. Jeżeli on zmieniłby zdanie pod wpływem nowych informacji, to, oczywiście, można rozmawiać. Jeżeli on będzie się trzymał tego zdania, które mnie osobiście przedstawiał, to to jest twarde "nie". ... jest on przekonywalny, ale niezwykle trudno. Ja znam ton jego "nie". Inny był na początku roku 2005, inny w środku, jeszcze inny później, kiedy rezygnował. Dzisiaj to jest ton zdecydowany. Gdyby Włodzimierz Cimoszewicz powiedział któregoś dnia: "przemyślałem, jestem gotowy", to oczywiście temat do rozmów by się pojawił, ale tego nie słyszymy” – komentuje Kwaśniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, RMF FM

Polecane