Kwaśniewski: Zwycięzcy wyborów muszą pozbyć się etykietki eurosceptyków

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-10-2005, 09:15

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania dziennika "Corriere della Sera", że zwycięzcy wyborów w Polsce muszą pozbyć się etykietki eurosceptyków. Dodał, że "nie ma alternatywy dla Polski w Unii Europejskiej.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania dziennika "Corriere della Sera", że zwycięzcy wyborów w Polsce muszą pozbyć się etykietki eurosceptyków. Dodał, że "nie ma alternatywy dla Polski w Unii Europejskiej.

"Fakt, że zarówno Lech Kaczyński, jak i Donald Tusk pojechali do Brukseli w czasie kampanii wyborczej jest gestem bardziej niż symbolicznym" - powiedział Kwaśniewski.

Prezydent przyznał, że gotów jest ubiegać się o stanowisko sekretarza generalnego ONZ, gdyż - jak zauważył - jego doświadczenie może przydać się w gruntownym zreformowaniu tej organizacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane