Kwestie podatkowe przeceniły Wall Street

opublikowano: 09-11-2017, 22:07

Po środowych rekordach, w czwartek amerykańskie giełdy oddawały zdobycze, przerywając tym samym serię siedmiu wzrostów z rzędu.

Przez cały dzień na parkiecie dominowała strona podażowa, a skala korekty była relatywnie duża, choć na szczęście niezbyt bolesna. W połowie sesyjnego dnia odnotowano dzienne minima (największe spadki od dwóch tygodni), a w drugiej fazie notowań indeksy nieco odreagowywały przecenę, zmniejszając jej skalę.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,43 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,38 proc. zaś Nasdaq o 0,58 proc. 

Nastroje popsuły obawy związane z niemożnością realizacji przez Republikanów zapowiadanego programu cięć podatkowych, a przynajmniej nie w takiej wielkości jak deklarowano.

Dziewięć na 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 notowało spadki, a stawce tracących przewodził sektor technologiczny.

Z danych makro jakie trafiły w czwartek na parkiet należy wymienić przede wszy styki odczyt z rynku pracy. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła o 10 tys. do 239 tys. wobec oczekiwanego poziomu 231 tys.

Zgodny z oczekiwaniami okazał się z kolei wzrost zapasów amerykańskich hurtowników, które we wrześniu zwiększyły się o 0,3 proc.

Spośród notowanych spółek słaby dzień mieli akcjonariusze Ebay. Kurs akcji internetowego potentata zniżkował momentami o ponad 4 proc. ciążąc indeksowi Nasdaq, podczas gdy korekta notowań Macrosoftu negatywnie przekładała się na wycenę indeksu S&P500.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kwestie podatkowe przeceniły Wall Street