Kwestie podatkowe przeceniły Wall Street

Po środowych rekordach, w czwartek amerykańskie giełdy oddawały zdobycze, przerywając tym samym serię siedmiu wzrostów z rzędu.

Przez cały dzień na parkiecie dominowała strona podażowa, a skala korekty była relatywnie duża, choć na szczęście niezbyt bolesna. W połowie sesyjnego dnia odnotowano dzienne minima (największe spadki od dwóch tygodni), a w drugiej fazie notowań indeksy nieco odreagowywały przecenę, zmniejszając jej skalę.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,43 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,38 proc. zaś Nasdaq o 0,58 proc. 

Nastroje popsuły obawy związane z niemożnością realizacji przez Republikanów zapowiadanego programu cięć podatkowych, a przynajmniej nie w takiej wielkości jak deklarowano.

Dziewięć na 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 notowało spadki, a stawce tracących przewodził sektor technologiczny.

Z danych makro jakie trafiły w czwartek na parkiet należy wymienić przede wszy styki odczyt z rynku pracy. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła o 10 tys. do 239 tys. wobec oczekiwanego poziomu 231 tys.

Zgodny z oczekiwaniami okazał się z kolei wzrost zapasów amerykańskich hurtowników, które we wrześniu zwiększyły się o 0,3 proc.

Spośród notowanych spółek słaby dzień mieli akcjonariusze Ebay. Kurs akcji internetowego potentata zniżkował momentami o ponad 4 proc. ciążąc indeksowi Nasdaq, podczas gdy korekta notowań Macrosoftu negatywnie przekładała się na wycenę indeksu S&P500.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kwestie podatkowe przeceniły Wall Street