Kwestie podatkowe znów zaciążyły Wall Street

opublikowano: 17-11-2017, 22:07

Po czwartkowych rekordach, amerykańskie giełdy dopadła ponownie zadyszka. Dobre humory znów popsuły inwestorom sprawy związane z reformą podatkową i obawy, że Republikanie nie są w stanie przeforsować swoich propozycji.

W efekcie tych niepokojów indeksy przez niemal cały dzień tkwiły w czerwonych regionach. Jedynie rynek Nasdaq podejmował co jakiś czas próby odreagowania notując w połowie sesji nieznaczne zyski.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Z istotnych danych makro jakie trafiły w piątek na rynek wymienić trzeba optymistyczne odczyty z rynku nieruchomości. Zarówno w przypadku liczby rozpoczętych budów domów w październiku, jak i wydanych pozwoleń na budowę dane okazały się nie tylko wzrostowe, ale i lepsze od prognoz (odpowiednio +1290 tys. i 1297 tys.).

Na wartości zyskiwały akcje studia Twenty-First Century Fox. To efekt pogłosek, że zainteresowanie nabyciem znaczącej części aktywów spółki wyrazili tacy giganci jak Comcast i Verizon. 

Ostatecznie na finiszu piątkowej sesji wskaźnik największych spółek  Dow Jones IA tracił 0,43 proc. Indeks szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,26 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq również kończył dzień przeceną, o 0,6 proc.

W skali tygodnia dwa pierwsze z wymienionych indeksów straciły odpowiednio 0,3 i 0,1 proc. Technologiczny Nasdaq wyszedł natomiast obronną ręką zyskując 0,5 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kwestie podatkowe znów zaciążyły Wall Street