Kwiecień lepszy dla handlu

MZAT
22-04-2011, 12:03

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w kwietniu oceniany optymistycznie, lepiej niż w marcu, ale mniej korzystnie niż przed rokiem – podaje Główny Urząd Statystyczny

„Przedsiębiorcy oceniają bieżącą sprzedaż mniej pesymistycznie niż w marcu, a prognozy w tym zakresie są optymistyczne i lepsze od przewidywań sprzed miesiąca. Jednostki sygnalizują mniejsze niż w marcu trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych, prognozy w tym zakresie są również pesymistyczne, jednakże skala przewidywanych trudności jest mniejsza.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w kwietniu na poziomie plus 3 (w marcu minus 1). Poprawę koniunktury sygnalizuje 20% badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 17% (przed miesiącem odpowiednio 19% i 20%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.


Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów, mimo to ilość towarów zamawianych u dostawców może być zwiększana. Przedsiębiorcy w najbliższych miesiącach przewidują utrzymanie stanu zatrudnienia” – wynika z comiesięcznego badania koniunktury w handlu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Kwiecień lepszy dla handlu