Czytasz dzięki

Kwieciński: afera w KNF nie wyhamuje procesu inwestycyjnego

  • PAP
opublikowano: 14-11-2018, 14:42

Ostatnie wydarzenia w KNF nie wyhamują procesu inwestycyjnego w Polsce - powiedział w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że najważniejsza jest błyskawiczna reakcja instytucji, które mają wyjaśnić sprawę.

Jerzy Kwieciński
Zobacz więcej

Jerzy Kwieciński fot. Marek Wiśniewski

"Premier zareagował bardzo szybko od razu mobilizując instytucje państwa, czyli np. służby specjalne, wymiar sprawiedliwości - powiedział. Dodał, że takie przypadki zdarzają się na całym świecie i pod tym względem Polska nie jest wyjątkiem. "Najważniejsze, że jeśli się pojawiają, nie są zamiatane pod dywan" - mówił.

Wyraził nadzieję, że wydarzenia w Komisji Nadzoru Finansowego nie wyhamują procesu inwestycyjnego w Polsce. Zaznaczył też, że "sprawę musimy wyjaśnić", i że na razie mamy bardzo wstępne informacje.

We wtorek Gazeta Wyborcza oraz Financial Times napisały, że Leszek Czarnecki zawiadomił prokuraturę o złożeniu mu przez przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego propozycji korupcyjnej w zamian za przychylność regulatora dla procesu restrukturyzacji Getin Noble Banku. UKNF zaprzeczył tym oskarżeniom.

Chrzanowski złożył we wtorek dymisję ze swojego stanowiska, którą premier przyjął.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane