Kwieciński: chcemy utrzymać inflację między 1 proc. a 2 proc.

  • PAP
opublikowano: 14-12-2018, 13:17

Rząd chce utrzymać inflację w przedziale między 1 proc. a 2 proc., gdyż ten poziom z jednej strony zapobiega wysokiemu wzrostowi cen, a z drugiej jest dobry dla gospodarki, powiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński komentując dane GUS.

Jerzy Kwieciński
Zobacz więcej

Jerzy Kwieciński fot. Marek Wiśniewski

Główny Urząd Statystyczny podał w piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2018 r. wzrosły rdr o 1,3 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem pozostały bez zmian. Wcześniej GUS podał w szacunku flash, że w listopadzie ceny rdr wzrosły o 1,2 proc., a mdm nie się zmieniły.

"Naszym celem jest utrzymywanie poziomu inflacji pomiędzy 1 proc. a 2 proc., czyli cały czas poniżej celu inflacyjnego. Ten poziom inflacji z jednej strony zapobiega procesowi zwyżki cen, a z drugiej strony jest dobry dla gospodarki" - powiedział Kwieciński.

"Ten dane pokazują, że jako państwo i jako gospodarka utrzymujemy w ryzach inflację. (...) Mamy w tej chwili sytuację wręcz idealną dla inwestycji, sytuację w której mamy wysoki wzrost gospodarczy i mamy niską inflację" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu